Bukwica ziele (Czyściec) (Stachys officinalis (L....) bukwicy 200g - Dary Podlasia
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalniOpis
DZIAŁANIE: Wyciągi z ziela bukwicy działają ściągająco i przeciwzapalnie, przeciwbakteryjne, przeciwskurczowo, przeciwbiegunkowo.
ZASTOSOWANIE: Bukwicę można stosować jako odwar m.in. odkażająco na skórę, przeciwkrwotoczne, przeciwzapalnie oraz regenerująco na naskórek, również przy trudno gojących się ranach, owrzodzeniach skóry oraz przy nadmiernej potliwość stóp. Ma zastosowanie w terapii nieżytów żołądka i jelit, wzdęć czy lekkich biegunek. Jest składnikiem mieszanek ziołowych, które łagodzą zgagę. Bukwica lekarska może być również pomocna w nieżytach układu oddechowego – zapalenia błon śluzowych jamy ustnej i gardła, działa przeciwbakteryjnie, ściągająco, poprawia proces gojenia. W literaturze można również spotkać informacje na temat uspakajającego wpływu bukwicy przy stanach nerwowych lub lękowych.
PROPONOWANE SPOSOBY PODANIA: Napar z bukwicy przygotowuje się, zalewając 1 łyżeczkę zioła 1 szklanką wrzącej wody i parząc pod przykryciem około 15-20 minut. W zależności od towarzyszących dolegliwości, poleca się pić napar do 3 razy dziennie, około ½ szklanki.
FORMA PAKOWANIA: Surowiec jest pakowany ręcznie oraz sprzedawany w estetycznych torebkach, które posiadają atest na przechowywanie żywności.
Zachęcamy podmioty gospodarcze do współpracy, która przyniesie korzyści w postaci terminowych dostaw surowców najwyższej jakości oraz atrakcyjnych rabatów.
Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszego fanpage na Facebooku. Znaleźć tam można ciekawostki ziołowe jak również wiele ciekawych przepisów z zastosowaniem ziół. Każdy znajdzie coś dla siebie.
Zioła należy przechowywać w zamkniętych opakowaniach, chroniąc od światła, wilgoci i wpływu obcych zapachów. Trzymać poza zasięgiem dzieci.
Zamieszczone w serwisie opisy produktów mają charakter wyłącznie informacyjny.
Nie zastępują konsultacji z lekarzem i nie mogą być podstawą do stosowania jakichkolwiek wyrobów medycznych, środków farmaceutycznych czy form terapii. Wszelkie decyzje w w/w kwestii należy konsultować z lekarzem.